BLOG PŘESUNUJE NA KON--E.BLOG.CZ!


Zantaton

30. října 2008 v 19:18 | Kikoušek |  Zajímavosti
ZANTANON (1917-1941)
V roce 1917 se narodili dvě hříbata, která udělala trvalý dojem na své vlastní plemeno. Jedno z těchto hříbat přišlo na svět na přepychové farmě, která se věnovala chovu plnokrevných koní brilantně závodících na vybraných dostihových drahách po celých východních Spojených státech. Koně z této stáje byli zaručených tématem hlavních titulků novin po celém světě. Tento kůň vyhrál 20 z 21 startů, stal se nejvýdělečnějším Americkým plnokrevníkem všech dob se svými $ 249.465. Jeho jméno bylo Man O´War. Byl tak dobrý, že byl součástí, která přesvědčovala Anglické plnokrevné autority a změnil jejich pravidla k uznání Amerických krevních linií.
pozn. k fotu: Zantanon byl často uváděn jako " The Man O´War of Mexico". Toto je nejčastěji zobrazovaná fotka z počátku slavné doby hřebce.

Druhé hříbě se narodilo na malém ranči v jižním Texasu, závodilo nebo spíše se hodilo k výpomoci z nouze na drahách v Mexiku. Znala ho jen malá skupina lidí, která se zajímala o krátké distance. Jeho jméno byl Zantanon, který se stal později známým jako The Man O´War of Mexico. V chovném postavení byl však Zantanon zcela přesvědčující.


pozn. k fotu: Na této fotce je Zantanon starý 24 let.

Man O´War dal život několika skvělým hříbatům jako byly War Admiral a Crusader. Ale z nějakých důvodů nedal tak kvalitní klisny a tudíž jeho chovné záznamy nebyly v souladu s jeho závodními výsledky. Zantanon se na druhé straně ukázal skvělým hřebcem i s omezenou skupinou klisen a skvělým potomstvem. Jeho synové a dcery pomohly zajistit základ, na kterém byl vystaven moderní American Quarter Horse.

Hříbě jménem Zantanon se narodilo 17.března 1917 na ranči význačného chovatele Otty Adamse blízko malého města Alfred. Adamsovi odborné zkušenosti garantovali, že tmavý ryzák bude tak dobrý, že pomůže v této éře plemeni Quarter Horse.
pozn. k fotu: Little Joe, otec Zantanona, narozen 1905 a chován u Dow a Will Shely, Alfred, Texas.

Zantanův otec byl Little Joe, legendární sprinter, jehož otcem byl skvělý Traveler. Matka Little Joa byla Jenny po Syke´s Rondo. Matkou Jenny byla May Magnum, vnučka Old Billyho. Little Joe byl ve vztahu se skvělou sprinterskou rodinou a tudíž nebylo velkým překvapení, když zplodil tak slavné sprintery jako Joe Moore, Grano De Oro nebo Cotton Eyed Joe. Little Joe byl bratrem úspěšně běhajícího koně z Texasu Kinga (ne Kinga P-234), později známým jako Possun in Arizona, který byl skvělým hřebcem.

Matka Zantona byla Jeanette, která byla vnučkou Syke´s Rodno. Jeanette byla také matkou dobrého hřebce Pancho Villa, stejně tak klisen Black Annie a Little Sister.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.